1/ Vysofrekvenčný RTG prístroj Giert HF 200A

Rontgen

Rontgen

je v súčasnosti jedným z najlepších prenosných RTG zariadení vo veterinárnej medicíne.
zásadne redukuje nežiaduce mäkké žiarenie
umožňuje výrazne redukovať čas expozície vysoká kvalita výstupu podporuje presnú diagnostiku
obsahuje špeciálne nastavenia pre jednotlivé druhy zvierat

 

2/ Prístroj na digitalizáciu RTG  snímkov

Zariadenie generuje digitálny výstup z RTG prístroja, čo umožňuje presnejšiu následnú diagnostiku. Klient môže dostať snímky na CD nosiči buď pre potrebu archivácie, alebo pre potreby ďalšej diagnostiky.

 

3/ Sonografický prístroj Esaote MyLab40

SonografiaUltrasonografický prístroj s Dopplerom je výborným pomocníkom pri získaní obrazu vnútorných orgánov zvieraťa. Brušná aplikácia umožňuje získať obraz brušných orgánov,zobrazuje patologické zmeny na orgánoch a dá sa zobraziť miera prekrvenia.
Prístroj je vhodný aj pre zobrazenie malých orgánov ako sú štítna žľaza, nadobličky, dajú sa vyšetriť mliečne žľazy, taktiež šľachy, väzivá a svaly. V kardio aplikácii zariadenie zobrazuje srdce a jeho patologické zmeny.  Pri cievnej aplikácii sa znázorňujú tepny a iné periférne cievy. Tieto obrazy ukazujú možnú prítomnosť anomálií alebo obštrukcií v cievach. Pomocou prístroja sa zisťuje rýchlosť prúdenia krvi, dostatočnosť prúdenia krvi a priestupnosť periférnych ciev.

 

4/ Endoskop DELON 2880

Endoskop Delon 2880

Rigidný endoskop Hawk 170mm/2.7mm/30° s pošvou

–          1 CCD endokamera Delon s integrovaným svetelným zdrojom 250W
–          LCD monitor 22“

Zostava je použiteľná na endoskopickú diagnostiku v oblasti ORL, gynekológii, urológii u spoločenských a drobných zvierat, taktiež na základné laparoskopické vyšetrenia u exotov, drobných a spoločenských zvierat.

 

5/ Inhalačný narkotizačný prístroj Vetnar 2100

InhalacnyNarkotizacnyPristrojPrístroj umožňuje uspať a viesť anestézu v otvorenom okruhu pre pacienta od 0,1 do 5kg hmotnosti a v polouzatvorenom od 5 kg hmotnosti.
Vetnar 2100 sme doplnili o riadenú ventiláciu, monitor vitálnych funkcií ( EKG, dýchanie, SO2, CO2 ). Ako inhalačné anestetikum používame isofluran.

Jednotka je doplnená generátorom kyslíka.

 

6/ Biochemický analyzátor VetTest 8008

BiochemickyAnalyzatorAnalyzátor je špeciálne určený pre veterinárnu prax. Pracuje na princípe suchej  technológie a kolorometrickej reakcie. Analýzu je možné urobiť z krvného séra alebo krvnej plazmy.
V prípade potreby nám biochemický analyzátor umožňuje rýchlo (do 6 minút) a jednoducho počas návštevy pacienta vykonať diagnostiku až 21 biochemických parametrov, čo umožňuje stanoviť diagnózu a terapiu bez zbytočného čakania.
Nadstavba v podobe prístroja SNAP Reader nám poskytuje možnosť rýchlo testovať kortizol – hormón nadobličiek, T4 – hormón štítnej žľazy a žlčové kyseliny.

 

7/ Hematologický analyzátor LaserCyte

DSCF2902Poskytuje komplexný krvný obraz priamo na klinike bez zbytočných časových strát.
Laserová prietoková cytometria generuje spoľahlivé výstupy v plnoautomatizovanom režime.
Merané bunečné typy:  lymfocyty,  monocyty,  neutrofily,  eosinofily,  basofily a retikulocyty.

 

8/ Infúzna pumpa

Infuzna pumpaUmožňuje nám presné dávkovanie infúznych roztokov, čo je mimoriadne dôležité hlavne u malých plemien psov, u šteniat a mačiek. 

 

9/ Elektrokauter

10/ Ultrazvuk na čistenie zubného kameňa

11/ Laboratórne mikroskopy

12/ Chirurgické vybavenie